Volvo tërheq 167.000 automobila
auto
Volvo tërheq 167.000 automobila

Volvo tërheq 167.000 automobila

Volvo Cars njoftoi se do të tërheqë 167.000 njësi të modelit XC60, për shkak të një dështimi të mundshëm të mekanizmit elektrik për hapjen dhe mbylljen e derës së pasme.

Një zëdhënëse e markës suedeze të automobilave, në pronësi të Geely të Kinës, tha se bëhet fjalë për makinat e prodhuara në 2018 dhe 2019.

 

Volvo XC60 i ri ka qenë në shitje që nga viti 2017 dhe në mars 2018 është shpallur “Makina botërore e vitit” në Nju Jork.

© ZHURNAL 08.02.2019, 11:15 | L.E. | 511 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm