BMW i thotë ‘jo’ Serisë 9
auto
BMW i thotë ‘jo’ Serisë 9

BMW i thotë ‘jo’ Serisë 9

BMW ka një linjë të madhe modelesh, por nuk ka ndërmend të zgjerojë më tej, të paktën jo së shpejti.

“Mendoj se nuk është e nevojshme Seria 9. Në këtë segment kërkon tre makina -. X, sedan dhe Sporteve dhe ne kemi të gjithë X7 Seria 7 dhe Seria 8. Disa nga konkurrentët tashmë reduktuan numrin e makinave në këtë segment për shkak se sasia e prodhimit është e ulët", tha menaxheri i zhvillimit BMW, Klaus Frehlic.

Kjo situatë në BMW nuk rrezikon planet për super-veturën, një model me 700 kuaj fuqi dhe ndodhet mbi BMW M8 aktual, i cili është planifikuar për vitin 2023.

Në teori, super-vetura e ri që do të zëvendësojë BMW i8, pasi ky model do të jetë një hibrid, transmeton ksp.

Ndërsa nuk do të ketë Seria e 9, do të mbërrijnë variante të ndryshme të Serisë 8, të tilla si kabriolet, Gran Coupe dhe M8.

M8 duhet të zhvillojnë më shumë se 600 kuaj fuqi, ndërsa njoftuar variantin Coupe me dy dyer dhe Gran Coupe me katër dyer.

© ZHURNAL 07.02.2019, 09:59 | E.D. | 655 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm