BMW publikon fotot zyrtare të SUV-it iNEXT (Foto)
auto
BMW publikon fotot zyrtare të SUV-it iNEXT (Foto)

BMW publikon fotot zyrtare të SUV-it iNEXT (Foto)

Pas debutimit në Los Angeles Motor Show 2018, BMW ka publikuar fotografitë e para të SUV-it iNEXT, gjatë testimeve të dimrit, pavarësisht se modeli ka edhe disa vjet para daljes në treg.

BMW iNEXT do të nisë prodhimin më 2021. Emri përfundimtar i modelit akoma nuk dihet.

BMW ka thënë se testimet e dimrit janë bërë për të parë limitet e sistemit me katër rrota dhe efektet e tij në vozitjen gjatë dimrit, por edhe për të parë efikasitetin e motorit elektrik.

Modeli tashmë është spiunuar gjatë testimeve në version të kamufluar.

© ZHURNAL 07.02.2019, 14:35 | E.D. | 1,031 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."