Aston Martin tregon konceptin e SUV-it Lagonda (Foto)
auto
Aston Martin tregon konceptin e SUV-it Lagonda (Foto)

Aston Martin tregon konceptin e SUV-it Lagonda (Foto)

Modeli i parë i Aston Martin Lagonda, do të prezantohet në panairin e Gjenevës

Gjatë vitit të kaluar, prodhuesi britanik e kishte prezantuar në Geneva Motor Show brendin elektrik Lagonda, me të cilin do të rivalizonte makinat elektrike dhe luksoze nga Rolls-Royce dhe Bentley, transmeton Telegrafi.Koncepti Lagonda Vision ishte prezantuar si sedan luksoz me dizajn futuristik, nivel të katërt të autopilotimit dhe mundësi autonomie prej 645 kilometrave.

Megjithatë, pretendimet mbesin në faza konceptuale, derisa format ia para prodhimit, që prezantohet sërish në Geneva Motor Show gjatë muajit që vjen, do të jetë i përafërt me mënyrën se si do të prodhohet.

Derisa nuk ka mbetur shumë kohë deri në prezantim, Aston Martin e ka shpërndarë një imazh të errët, ku nuk tregon shumë për dukjen e këtij koncepti. 

© ZHURNAL 07.02.2019, 10:03 | E.D. | 572 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm