Polestar 2 prezantohet në fund të muajit si makinë tërësisht elektrike (Foto)
auto
Polestar 2 prezantohet në fund të muajit si makinë tërësisht elektrike (Foto)

Polestar 2 prezantohet në fund të muajit si makinë tërësisht elektrike (Foto)

Që të mbrohet ambienti, prezantimi bëhet vetëm përmes internetit

Prodhuesi suedez Polestar, ka bërë të ditur se do ta sjellë modelin e dytë të sedanit luksoz, më 27 shkurt, pak ditë para Geneva Motor Show, transmeton Telegrafi.Gjithçka do të prezantohet përmes internetit, pa mysafirë apo media, për të ‘eliminuar ndotjen që mund të bëjnë transportet e aeroplanëve dhe veturave për sjelljen e shikuesve’.

Në përkrahje në makinave elektrike që nuk lëshojnë ndotje, gjithçka shfaqet në mënyrë virtuale, lidhur me makinën që për Polestar, duke se është më e rëndësishme se sedani luksoz Polestar 1.

Për dallim prej paraardhësit hibrid, prej Polestar 2 e tutje, të gjitha modelet nga kjo linjë do të jenë tërësisht elektrikë. Derisa Polestar 1 ishte në edicione të limituara me nga 500 njësi për një vit, për tri vite me radhë, Polestar 2 do të ketë numër më të madh të njësive, por nuk janë bërë të ditura shifrat.

Për të rivalizuar me Tesla Model 3, Polestar 2 duhet të prodhohet në së paku 500 njësi, por ende nuk dihet nëse i ka këto kapacitete.

© ZHURNAL 07.02.2019, 10:02 | E.D. | 257 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut