Kompania italiane e motoçikletave prezanton biçikletën e saj të parë elektrike
auto
Kompania italiane e motoçikletave prezanton biçikletën e saj të parë elektrike

Kompania italiane e motoçikletave prezanton biçikletën e saj të parë elektrike

Kompania e njohur italiane e motoçikletave, Ducati, ka prezantuar një biçikletë elektrike në bashkëpunim me kompaninë Thok E-bikes.

Kreacioni i ri i kësaj kompanie italiane është gjithmonë me dy rrota, dhe nuk është një motoçikletë por “Mountain Bike” (biçikletë për terrenet malore).

Kjo biçikletë quhet Ducati MIG-RR. Nga 25 janari mund të porositet në faqen zyrtare të Ducatit, me një çmim prej 6,250 euro.

Porositë e para do të dorëzohen në muajin prill./TopChannel

© ZHURNAL 06.02.2019, 09:51 | E.D. | 738 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm