Mazda prezanton një model misterioz në panairin e Gjenevës (Foto)
auto
Mazda prezanton një model misterioz në panairin e Gjenevës (Foto)

Mazda prezanton një model misterioz në panairin e Gjenevës (Foto)

Ka mundësi që i përket gjeneratave të vjetra, e të mos jetë ndonjë model i ri

Derisa shumë prodhues si Ford, Jaguar Land Rover dhe Hyndai kanë vendosur të mos marrin pjesë në këtë edicion të Geneva Motor Show, Mazda ka konfirmuar pjesëmarrjen me kapacitet të plotë, transmeton Telegrafi.

Prodhuesi japonez, ka bërë të ditur se do ta sjellë një SUV në këtë panair të Gjenevës që fillon gjatë muajit që vjen, me një SUV të cilit nuk ia ka treguar emrin. Imazhi i shpërndarë, e ka bërë këtë model edhe më misterioz, pasi i shihen vetëm dritat që ngjajnë me CX-7.

Megjithëse mendohej se mund të jetë ndonjë makinë e gjeneratave të vjetra, formati i ngjashëm me këtë Mazda që është larguar nga funksioni më 2012, ka bërë të mendohet se mund të mos jetë ndonjë model i ri.

“Do të ketë gjuhën e re dizajnuese Kodo, teksa përfshin gjeneratën e re të arkitekturës SkyActiv” është e tëra që ka njoftuar prodhuesi. 

© ZHURNAL 06.02.2019, 09:49 | E.D. | 341 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm