Lansohet Bugatti i parë i modelit Chiron, ja disa fotografi të tij
auto
Lansohet Bugatti i parë i modelit Chiron, ja disa fotografi të tij

Lansohet Bugatti i parë i modelit Chiron, ja disa fotografi të tij

Ka qenë pothuajse një vit që kur Bugatti shfaqi Sportin Chiron në garën e Gjenevës 2018.

 

Por, atyre iu desh kohë e gjatë që të prodhonte modele të tjera për t’i plasuar në treg. Kompania e prodhimit të makinave nuk ka bërë asgjë të ditur në lidhje me këtë vonesë.

Makina vjen me një motor 8.0 litërsh ‘quad-turbo’, i cili është i aftë të prodhojë 1,479 kuajfuqi. Chiron gjithashtu posedon 7 transmetues shpejtësish automatik.

Ky është shembulli i vetëm që është parë nga ky model, dhe është numëruar si i pari prej 500 sosh që do prodhohen.

© ZHURNAL 06.02.2019, 14:22 | E.D. | 1,232 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."