Tortë e shpejtë me banane për 15 minuta!
receta
Tortë e shpejtë me banane për 15 minuta!

Tortë e shpejtë me banane për 15 minuta!

Përbërësit:

▪ 150 g biskota

▪ ½ l qumësht

▪ 3 banane të mëdha

▪ 2 puding vaniljeje

▪ 3 lugë sheqer

▪ 100 g gjalpë

▪ 200 g krem të rrahur

 

Përgatitja:

Në qumësht qitni sheqerin, shtoni pudingun dhe zieni. Hiqeni nga zjarri dhe në puding të nxehtë shtoni gjalpin.

Përzieni mirë që të bashkohet. Biskotat e bluara shtoni në puding të nxehtë.

Qiteni në tepsi të cilën duhet ta lyeni pak me gjalpë.

Bananet pritni përgjysmë për së gjati dhe rendisni në puding.

© ZHURNAL 06.02.2019, 10:41 | E.D. | 5,381 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."