​Alfa Romeo “rifreskon” Giulietta për 2019 (Foto)
auto
​Alfa Romeo “rifreskon” Giulietta për 2019 (Foto)

​Alfa Romeo “rifreskon” Giulietta për 2019 (Foto)

Prodhuesi italian Alfa Romeo do të paraqesë modelin e përditësuar Giulietta në panairin e veturave në Gjenevë.

Me pakot e reja biznes dhe super, Alfa Romeo Giulietta ofron ngjyra të reja të modelit të saj.

Paketa Veloce Giulietta do të jetë në dispozicion për personalizim më të detajuar.

Sa i përket motorizimit, ende nuk ka informata konkrete nëse do të ketë ndonjë ndryshim domethënës.

Deri më tani, spekulohet për një motor JTDM 2.0 litërsh të ri me 175 kuaj fuqi, dhe TBI 1.7 litërsh me 240 kuaj fuqi.

Gjenerata e re Giuliette është planifikuar vetëm nga viti 2022.

Ndryshe, panairi i veturave në Gjenevë do të mbahet nga data 7 deri më 17 mars të këtij viti. /kp

© ZHURNAL 05.02.2019, 09:50 | E.D. | 313 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm