Porsche 718 Cayman GT4 vjen me 420 kuaj fuqi
auto
Porsche 718 Cayman GT4 vjen me 420 kuaj fuqi

Porsche 718 Cayman GT4 vjen me 420 kuaj fuqi

Prodhuesi gjerman Porsche do të prezantojë 718 Cayman GT4 në korrik në Festivalin e Shpejtësisë në Goodwood.

Sipas specifikave më të fundit, Porsche 718 Cayman GT4 do të jetë i mundshëm për përdorim në rrugë, si dhe në versionin e garës Clubspot do të ketë motor 3.8 litra me gjashtë cilindra dhe siguron 420 kuaj fuqi.

Cayman GT4 fillimisht do të jetë i disponueshëm vetëm me një transmetim manual me gjashtë shpejtësi, dhe deri në fund të vitit 2020 do të jetë në dispozicion një version me një version automatik. 

© ZHURNAL 05.02.2019, 09:48 | E.D. | 343 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm