Ford zëvendëson EcoSport me një Fiesta të ndryshuar (Foto)
auto
Ford zëvendëson EcoSport me një Fiesta të ndryshuar (Foto)

Ford zëvendëson EcoSport me një Fiesta të ndryshuar (Foto)

Makina e re SUV nga Ford, do të jetë e bazuar në modelin Fiesta

Me të larguar nga prodhimi të gjitha makinat e pasagjerëve nga linja Mustang, Ford ka nisur punën në zgjerimin e makinave SUV, transmeton Telegrafi. Derisa e ka prezantuar Explorer, në pritje është Bronco i ri si dhe shumë SUV tjerë me formate më të vogla.

Kohë më parë është bërë e ditur, se Ford do ta zëvendësojë EcoSport, me një makinë më të vogël se Bronco. Spiunët që merren me makinat e reja, e kanë parë teksa testohej kjo veturë, që ngjante shumë me një Fiesta, por që ka pësuar ndryshime të konsiderueshme.

Derisa Fiesta është në model shumë i kërkuar, që kur u lansuar në vitin 2017, EcoSport nuk ka qenë aq shumë i kërkuar. Ky zëvendësim po konsiderohet si i mirë menduar, që pritet t’i sjellë Fordit përfitime të mëdha.

Kjo makinë pritet të lansohet më 2020, për të rivalizuar me Volkswagen T-Cross dhe Nissan Juke.

© ZHURNAL 05.02.2019, 09:44 | E.D. | 285 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm