BMW vjen më dy superbisha të reja (Video)
auto
BMW vjen më dy superbisha të reja (Video)

BMW vjen më dy superbisha të reja (Video)

Pesë muaj pas fotove të para, BMW lansoi edhe videon e shumëpritur të varianteve M me dy SUV më të vegjël X3 dhe X4.

Xhirimi i crossover me performancë M paralajmëron se “vijnë së shpejti” dhe duke pasur parasysh se panairi i veturave në Gjenevë është në mars, ka shumë të ngjarë që ajo të lidhet me këtë ngjarje.

Deri më tani, spekulohet se X3 M do të ketë të paktën 450 kuaj fuqi standarde dhe rreth 500 kuaj fuqi në versionin e konkurrencës.

X3 M dhe X4 M vijnë me xDrive drive me katër boshte, me një diferencial aktiv M, aerodinamikë të optimizuar, dhe janë zhvilluar në “Ferrin e gjelbër” të Nuremburgut.

Duke pasur parasysh se X3 M40i përshpejton 0-100 km/h në 4.6 sekonda me një shpejtësi maksimale të kufizuar elektroniket në 250 km/h, pritet që X3 M dhe X4 M të tejkalojnë këto shifra.

BMW njofton se X3 M dhe X4 M mesatarisht shpenzojnë 10.5 l /100 km, sipas standardeve të reja të shkarkimit të WLTP për gazrat dhe konsumin.

 

© ZHURNAL 05.02.2019, 09:42 | E.D. | 284 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut