Lansohet Range Rover Velar SVAutobiography i ri me 542 kuajfuqi (Foto)
auto
Lansohet Range Rover Velar SVAutobiography i ri me 542 kuajfuqi (Foto)

Lansohet Range Rover Velar SVAutobiography i ri me 542 kuajfuqi (Foto)

Rang Rover ka lansuar Velarin e ri të edicionit superluksoz e sportiv SVAutobiography.

Këtij SUV-i i janë bërë modifikime në interier, strukturë e motor, transmeton koha.net.Range Rover Velar SVAutobiography tani ka motorin 5.0 litërsh supercharged V8 dhe vjen me një çmim fillestar prej 98 mijë euro.

Motori i tij, 5.0 litërsh V8 prodhon 542 kuajfuqi. Ai ka marsh me 8 shpejtësi automatike e sistem me të gjitha rrotat aktive.

Velar SVAutobiography shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 4.3 sekonda e atë maksimale prej 274 kilometra në orë.

© ZHURNAL 05.02.2019, 15:01 | E.D. | 945 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."