Sallatë pule
receta
Sallatë pule

Sallatë pule

Përbërësit:

3 mish pule copa,

10 tranguj,

1 spec,

1 kuti miser,

qepë,

majdanoz,

vaj vegjetal,

limon.

 

Hapat

Pulën e zieni dhe e preni në copa të vogla.

Qepën, majdanozin, trangujt, specin, limonin e preni në copa të vogla.

E gjithë glazurën e përzieni në një enë dhe sallatën e vendosni në pjatën kryesore.

© ZHURNAL 05.02.2019, 10:36 | E.D. | 5,020 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm