Kahn Design zbulon edicionin e ri të Bentley Bentaygës (Foto)
auto
Kahn Design zbulon edicionin e ri të Bentley Bentaygës (Foto)

Kahn Design zbulon edicionin e ri të Bentley Bentaygës (Foto)

Kompania britanike, Kahn Design, është e njohur për modifikimin e modeleve të Land Roverit dhe Range Roverit, si dhe të Wranglerit të Jeepit, ndërsa tani ajo është marrë, për të tretën herë, edhe me modifikimin e modelit luksoz të Bentleyt, Bentayga.

Fillimisht, në vitin 2017, ka prezantuar modelin Bentayga Le Mans Edition, vitin e kaluar Bentayga Diablo Edition, ndërsa tani prezanton modelin e quajtur Bentayga Centenary Edition, transmeton Koha.net. Ky model i ri vjen me motor benzinë 4.0-litër V8.

Bentley Bentayga Centenary Edition, është një model i cili kombinon trashëgimin krenare të brendit Bentley dhe një qasje moderne që e bën këtë veturë më luksoze dhe ekskluzive.

Gjithashtu, Bentayga Centenary Edition vjen me eksterier me ngjyrë të zezë, mbrojtësin e ri të përparmë shtesë (spoiler) i bërë nga fibra të karbonit, maskën e përparme të re, mbrojtësin shtesë (spoiler) mbi bagazh, mbrojtësin e ri të pasmë shtesë (spoiler), set të ri të rrotave “Le Mans” prej 23-inç nga alumini me goma “Continental” 295x35x23, amortizatorët e rinj, interier prej lëkure “Herringbone”, timonin prej lëkure, etj.

Kahn Design, po ashtu, ofron edhe interierin prej lëkure Nappa dhe Alcantara, si dhe një numër mundësish për personalizim.

Sa i përket çmimit, Bentley Bentayga Centenary Edition kushton 169,999 funte.

© ZHURNAL 04.02.2019, 09:56 | E.D. | 430 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm