Toyota planifikon më shumë makina sportive, pas lansimit të modelit Supra (Foto)
auto
Toyota planifikon më shumë makina sportive, pas lansimit të modelit Supra (Foto)

Toyota planifikon më shumë makina sportive, pas lansimit të modelit Supra (Foto)

E tëra që kërkohet, është që të mos zgjatë shumë deri në lansim

Prodhuesi japonez ka marrë vendim, që të mos krijojë më vetura me pamje të rëndomta, që nuk japin ndonjë emocion, transmeton Telegrafi.Kohëve të fundit, nga Toyota kemi parë vetëm makina sportive dhe me dukje të këndshme si Corolla, Yaris GRMN dhe Supra që u lansua së fundmi. Kur është fjala për Supra, versioni GRMN mund të vije së shpejti.

Në një intervistë për Autocar, bosi i kompanisë Akio Toyado ka bërë të ditur, se Supra nuk është e vetmja makinë sportive, pasi që nga kategoria e njëjtë, do të lansohen edhe shumë tjera.

“Makinat SUV janë të mira, por nuk ka gjë më të mirë, se në fund të ditës, të vozitet një makinë e fuqishme sportive” ka thënë Toyado.

Sipas tij, pas Supras do të ketë edhe shumë makina tjera sportive, përfshirë edhe disa Toyota tërësisht të reja.

Duke pasur parasysh se Supra nuk u prezantua për një kohë të gjatë, kërkohet që modelet e reja do jenë sa më shpejtë në dispozicion të klientëve. 

© ZHURNAL 04.02.2019, 14:18 | E.D. | 1,102 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm