Film dokumentar për David Bowien, por pa muzikën e legjendarit
kulture
Film dokumentar për David Bowien, por pa muzikën e legjendarit

Film dokumentar për David Bowien, por pa muzikën e legjendarit

Pjesëtarëve të familjes nuk po u pëlqen dokumentari rreth këngëtari të ndjerë, David Bowie.

Duncan Jones, i biri i David Bowiet, kritikoi një film të ri rreth babait të tij, duke thënë se muzika e këngëtarit nuk dëgjohet as nuk shfaqet në dokumentar.

Jones ka shkruar në llogarinë personale të Twitterit se nëse audienca dëshiron një film biografik pa muzikën e David Bowiet ose pa bekimin e familjes, kjo i mbetet publikut.

Xhirimi i filmit Stardast është planifikuar në muajin qershor dhe regjisor do të jetë Gabriel Rayge.

Johnny Flin do të luajë Bowin e ri gjersa Jenny Malone do të jetë mëshirojë bashkëshorten e artistit, Angie.

Filmi do të jetë në lidhje me vizitën e parë të Bowiet në SHBA në vitin 1971, i cili i dha frymëzim për të krijuar një figurë dhe albumin e vitit 1972 “Zigi Stardast”.

David Bouvie kujtojmë se ka ndërruar jetë në muajin janar të vitit 2016 si pasojë e kancerit në mëlçi, dy ditë pas nxjerrjes në shitje të albumit “Blackwater”. /Telegrafi/

© ZHURNAL 04.02.2019, 10:22 | E.D. | 204 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut