Ndalesë e përkohshme për ordinancën në të cilën është trajtuar pacienti i cili vdiq nga sepsa
maqedonia
Ndalesë e përkohshme për ordinancën në të cilën është trajtuar pacienti i cili vdiq nga sepsa

Ndalesë e përkohshme për ordinancën në të cilën është trajtuar pacienti i cili vdiq nga sepsa

Shkup, 23 shkurt - Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor i shqiptoi ndalesë të përkohshme për kryerjen e veprimtarisë shëndetësore ISHP ordinancës specialiste për kirurgji plastike “Dr. sci. K. Mitanoski” në komunën e Aerodromit.

Ndalesa është shqiptuar pas mbikëqyrjes inspektuese të jashtëzakonshme lidhur me pacientin i cili ndërroi jetë nga sepsa në IPSH QPQ “8 Shtatori”, i cili ka qenë i trajtuar në sallën e operacioneve në këtë ordinancë.

© ZHURNAL 23.02.2019, 21:29 | B.M. | 5,274 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."