Digjet pylli mbi fshatin Batincë të Shkupit (Video)
maqedonia
Digjet pylli mbi fshatin Batincë të Shkupit (Video)

Digjet pylli mbi fshatin Batincë të Shkupit (Video)

Shkup, 16 shkurt - Me intervenimin të shpejt të zjarrfikëseve zjarri është lokalizuar duke mos lejuar që të shkaktoj dëme më të mëdha. Nga njësiti i zjarrfikëseve thonë se kanë arritur të intervenoj në kohë duke mos lejuar që zjarri të afrohet në vendin ku mbillet rrushi i shtetit dhe në afërsi të shtëpive më të afërta që ndodhen në malësi. Siç informojnë nga njësiti i zjarrfikëseve nuk ka dëme materiale, përveç djegies së kullosës.

© ZHURNAL 16.02.2019, 22:32 | T.E. | 2,493 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."