EKSKLUZIVE VMRO-DPMNE zgjedhë Siljanovskën për kandidate për Presidente
maqedonia
Ekskluzive VMRO-DPMNE zgjedhë Siljanovskën për kandidate për Presidente

Ekskluzive VMRO-DPMNE zgjedhë Siljanovskën për kandidate për Presidente

Strugë, 16 shkurt - Në prag të shpalljes së rezultateve për kandidat të VMRO-DPMNE-së për President, Zhurnal ekskluzivisht mëson se profesoresha universitare Gordana Siljanovska ka marrë mbështetje nga delegatët në Konventës e partisë në Strugë.

Zhurnal mëson se Siljanovska ka marrë shumicën e votave ndaj kundërkandidatëve të saj si deputeti Vllatko Gjorçev dhe ish drejtorit të arkivit shtetëror, Filip Petrovski, gjegjësisht nga 523 delegat, Siljanovska ka marrë 408 vota.

VMRO-DPMNE me zgjedhjen e Siljanovskës si kandidat për President, e aplikon recetën e nejtës sikurse me Profesorin Gjorge Ivanov, person mbipartiak i cila do ti tërhiqte edhe votat neutrale.

© ZHURNAL 16.02.2019, 18:45 | Xh.I. | 6,502 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."