Shtatë vjet nga tragjedia e Restelicës
kosova
Shtatë vjet nga tragjedia e Restelicës

Shtatë vjet nga tragjedia e Restelicës

Prishtinë, 12 shkurt - Sot bëhen shtatë vjet nga tragjedia e Restelicës, ku humbën jetën 10 persona si pasojë e rënies së një orteku bore.

Nga e gjithë kjo fatkeqësi u shkatërruan shumë shtëpi teksa fatkeqësisë arriti t’i shpëtojë vetëm Amsera Reka e cila jeton te disa të afërm në Itali.

Aksioni i shpëtimit u organizua nga Forca e Sigurisë së Kosovës, por arritja deri të vendi i tragjedisë, ishte i vështirë, për shkak kushte të vështira atmosferike dhe borës së madhe, transmeton Klan Kosova.

© ZHURNAL 12.02.2019, 09:57 | Xh.I. | 260 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."