Agjencia Pagesore e Maqedonisë dhe e Malit të Zi do të nënshkruajnë memorandum për bashkpunim
ekonomi
Agjencia Pagesore e Maqedonisë dhe e Malit të Zi do të nënshkruajnë memorandum për bashkpunim

Agjencia Pagesore e Maqedonisë dhe e Malit të Zi do të nënshkruajnë memorandum për bashkpunim

Shkup, 12 shkurt - Drejtorët e Agjencisë Pagesore të Maqedonisë dhe Malit të Zi sot në Agjencinë për Mbështetje Financiare në Bujqësi dhe Zhvilli Rural do të nënshkruajnë memorandum për bashkëpunim.

Në takim, siç informojnë nga Agjencia do të mbahet konferencë për shtyp me temë “Mali i Zi e merr Maqedoninë si shembull për zbatimin dhe implementimin e Programit IPARD”.

Në ngjarje është paraparë fjalim i drejtorëve Nikollçe Babovski dhe Bllagoja Raduloviq dhe të ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave Lupço Nikollovski.

© ZHURNAL 12.02.2019, 09:19 | Z.H. | 1,014 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut