LSDM mund ta ndryshojë emrin
maqedonia
LSDM mund ta ndryshojë emrin

LSDM mund ta ndryshojë emrin

Shkup, 12 shkurt - Kryeministri Zoran Zaev ka folur para fillimit të mbledhjes së Këshillit Ekzekutiv të LSDM-së. Ai ka thënë se do të dikutohet edhe për ndryshimin e emrit të partisë me mundësitë që të quhet Aleanca Socialdemokrate ose Bashkimi Social Demokratik i Maqedonisë së Veriut.

 

Sa i përket kërkesës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ai tha se kishte bërë analiza, hulumtime dhe konsultime me bashkësinë ndërkombëtare, por ai nuk dëshiron të ndikojë në vendimin e Këshillit Ekzekutiv. Vendimi për “zgjedhjet do të jetë në interes të shtetit”, tha Zaev.

Për kandidatin konsensual, kryeministri tha se propozimi i tij është të hyjnë në konsultime me të gjitha partitë jo vetëm në koalicion por edhe në opozitë.

© ZHURNAL 12.02.2019, 21:37 | T.E. | 4,023 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut