"ZHURNAL MËSON" Revizioni shtetërorë fut në listën për kontrollë edhe Universitetin Nënë Tereza?
maqedonia
"Zhurnal mëson" Revizioni shtetërorë fut në listën për kontrollë edhe Universitetin Nënë Tereza?

"Zhurnal mëson" Revizioni shtetërorë fut në listën për kontrollë edhe Universitetin Nënë Tereza?

Shkup, 12 shkurt – Agjencia e lajmeve Zhurnal jozyrtarisht mëson se Universiteti Nënë Tereza pritet që gjatë këtij viti të jetë cak i kontrollit nga ana e Revizionit shtetërorë si organ i cili kontrollon punën nëpër institucione përfshirë këtu edhe punën e dokumentacionit për tender publik.

Nuk dihet ende nëse kjo ka të bëj me informacionet e publikuara kohëve të fundit që ndërlidhen me keqpërdorimet e mundëshme të Rektoratit të këtij universiteti por duke qenë se mediat luajnë një rol shumë të rëndësishëm në publikimin e keqpërdorimeve të ndryshme nga ana e institucioneve publike e private, duket që Revizionit shtetërorë do i ndihmojnë shumë në realizimin e procedurave të duhura.

Pritet që ditët në vijim të kemi informacione më të detajuara nga Enti shtetëror i Auditimit si dhe Universiteti Nënë Tereza, shkruan Zhurnal.mk.

© ZHURNAL 12.02.2019, 20:17 | B.M. | 9,525 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut