Tetovari garon për këshilltarë në qytetin austriak Stockerau, me partinë e kancelarit Kurz
maqedonia
Tetovari garon për këshilltarë në qytetin austriak Stockerau, me partinë e kancelarit Kurz

Tetovari garon për këshilltarë në qytetin austriak Stockerau, me partinë e kancelarit Kurz

Stockerau, 12 shkurt – Setki Ibraimi nga fshati Siniçan i Tetovës ka vite që jeton dhe vepron në Austri e kështu për shkak të suksesit që ka pasur dhe kontributit që ka dhënë në shoqëri, Ibraimi ka sfiduar veten edhe në këshillin komunal të këtij qyteti duke qenë këshilltarë për një mandat atje.

Mirëpo, duke pasur parasysh suksesin e tij në drejtimin e punëve për një shoqëri më të mirë, si duket partia ÖVP e cila drejtohet nga kancelari austriak Sebastian Kurz i ka dhënë besimin që ai të garojë edhe për një mandat të ri në këshillin e këtij qyteti në zgjedhjet komunale që pritet të mbahen më 23 mars të këtij viti.

© ZHURNAL 12.02.2019, 19:47 | T.E. | 15,900 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut