16 shkurt, parashikohen 200 mijë protestues
shqiperia
16 shkurt, parashikohen 200 mijë protestues

16 shkurt, parashikohen 200 mijë protestues

Tiranë, 11 shkurt - E shtuna po vjen vrullshëm. Me 16 shkurt opozita ka ftuar popullin e pakënaqur nga kryeministri Rama për bashkëqeverisjen e tij me krimin, siç akuzojnë Basha dhe Kryemadhi, pra me  këtë protestë synojnë ta largojnë Edi Ramën.

Nga selia e PD dhe LSI thonë se parashikojnë mbi 200 mijë veta me datë 16 shkurt. Dhe pas datës 16 do të krijohet një qeveri e re pa Edi Ramën kryeministër, qeveri e cila do të marrë fatet e vendit për të marrë statusin kandidat në BE si dhe për të zhvilluar zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe ato vendore, në një ditë, brenda këtij viti.

 

© ZHURNAL 11.02.2019, 09:31 | Xh.I. | 1,583 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm