Amy Klobuchar zyrtarizon kandidaturën në SHBA për zgjedhjet e vitit 2020
bota
Amy Klobuchar zyrtarizon kandidaturën në SHBA për zgjedhjet e vitit 2020

Amy Klobuchar zyrtarizon kandidaturën në SHBA për zgjedhjet e vitit 2020

Senatorja Amy Klobuchar u bë demokratja e fundit që i hyri garës presidenciale të vitit 20

Kandidaturën e saj e bëri të ditur të dielën gjatë një fjalimi në Boom Island Park të Frigidit, njofton Klan Kosova.

Klobuchar, një demokratee moderuar, ka shërbyer në Senat që nga viti 2007.

Ajo u përkushtua për punë gjatë fjalimit që mbajti.

58 vjeçarja hyn në mesin e Elizabeth Ëarren, Kamala Harris dhe Tulsi Gabbard të cilët kanë njoftuar kanditaturën e tyre.

© ZHURNAL 11.02.2019, 09:27 | Xh.I. | 461 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm