Ylli i Barçës i refuzon gjigantët anglezë për gjigantin italian
sport
Ylli i Barçës i refuzon gjigantët anglezë për gjigantin italian

Ylli i Barçës i refuzon gjigantët anglezë për gjigantin italian

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic është i gatshëm ta refuzojë kalimin në Premierligë në favor të transferimit në Serie A në fund të këtij sezoni, sipas Gazzetta dello Sport.

Gazeta italiane beson se Interi është favorit për t’i siguruar shërbimet e kroatit me përvojë, e ardhmja e të cilit në Barcelonë duket e pasigurt pas blerjes së Frenkie de Jongut nga Ajaxi, transmeton Gazeta Express.

Chelsea dhe Manchester Unitedi kanë shfaqur interesim për Rakiticin kohë më parë.

A pritet të kushtojë rreth 30 milionë euro.

© ZHURNAL 11.02.2019, 09:23 | Xh.I. | 494 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm