Dy të burgosur ndezën zjarrin në burgun e Idrizovës, zbulohet skema
maqedonia
Dy të burgosur ndezën zjarrin në burgun e Idrizovës, zbulohet skema

Dy të burgosur ndezën zjarrin në burgun e Idrizovës, zbulohet skema

Shkup, 11 shkurt - Dy të burgosur sot në mëngjes në burgun e Idrizovës kanë shkaktuar zjarr që menjëherë është shuar nga sigurimi i burgut.

Drejtori i burgut, Bobi Mojsovski, tha se menjëherë pas njoftimit nga policia janë lajmëruar zjarrfikësit, por nuk ka pasur nevoje për ndërhyrje sepse zjarri veçmë ishte lokalizuar nga sigurimi i burgut.

“Të paraburgosurit u morën në pyetje nga menaxhmenti i burgut dhe nga Ministria e Brendshme dhe për momentin janë vendosur nën izolim në qeli të veçantë”, tha Mojsovski.

Sipas tij, nuk është shkaktuar dëm material.

© ZHURNAL 11.02.2019, 22:05 | T.E. | 5,375 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."