Aksident zinxhiror në Kinë, dy të vdekur e 50 të lënduar
bota
Aksident zinxhiror në Kinë, dy të vdekur e 50 të lënduar

Aksident zinxhiror në Kinë, dy të vdekur e 50 të lënduar

Në aksidentin “masiv” që kanë ndodhur në një autostradë, janë përfshirë mbi 100 vetura. E gjitha ndodhi si rezultat i rrugëve të rrëshqitshme nga bora dhe akulli, pasi në këtë rajon kanë rënë dukshëm temperaturat.

Në mesin e të lënduar 10 persona janë në gjendje kritike, kurse autoritet kanë njoftuar se kanë filluar hetimet për të konstatuar më saktësisht se çfarë në të vërtetë ka ndodhur.

© ZHURNAL 11.02.2019, 19:34 | T.E. | 348 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut