Brazili do të dërgojë ndihma humanitare në kufirin me Venezuelën
bota
Brazili do të dërgojë ndihma humanitare në kufirin me Venezuelën

Brazili do të dërgojë ndihma humanitare në kufirin me Venezuelën

Derisa kriza në Venezuelë është duke vazhduar, Brazili ka planifikuar që të grumbullojë ndihma humanitare për atje.

Përfaqësuesja e opozitës në Venezuelë, Maria Teresa Belandria që ka marrë detyrën e ambasadores së vendit të saj në Brazil, ka thënë se qeveria braziliane do të ofrojë gjithë mbështetjen me ndihma në kufirin me Venezuelën, shkruan Euronews.

Ajo ka thënë para gazetarëve se agjencitë qeveritare nga Brazili do të jetë të përfshira në operacionin e ndihmave me ushqim dhe barna.

© ZHURNAL 11.02.2019, 18:58 | T.E. | 344 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut