Dy mërgimtarë shqiptarë vdesin tragjikisht në Bruksel
kronika
Dy mërgimtarë shqiptarë vdesin tragjikisht në Bruksel

Dy mërgimtarë shqiptarë vdesin tragjikisht në Bruksel

Bruksel, 11 shkurt - Dy shqiptarë humbën jetën tragjikisht pasi apartamenti ku ata jetonin u përfshi nga flakët të premten e 8 shkurtit. Nuk dihet ende shkaku i flakëve që shpërtheu në lagjen Halle-Vilvoorde në Bruksel ndërsa hetimet po vijojnë.

Mësohet se dy shqiptarët nuk kanë arritur të dalin dhe janë gjetur prapa derës. Një person i tretë është evakuar. Policia ka nisur hetimet ndërsa autopsia që pritet tu nënshtrohen dy djemtë do të përcaktojë shkaqet e vdekjes.

© ZHURNAL 11.02.2019, 18:18 | T.E. | 6,899 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut