Vdes në moshën 57 vjeçare komediani i njohur
kulture
Vdes në moshën 57 vjeçare komediani i njohur

Vdes në moshën 57 vjeçare komediani i njohur

Hardy ka ndërruar jetë pas përballjes me kancer.

Pas përballjes me sëmundjen e kancerit, komediani Jeremy Hardy ka ndërruar jetë në moshën 57 vjeçare.

Ai është bërë i njohur në komedi që nga vitet e '80-ta, kur ka fituar pmime prestigjioze si aktor në zhanrin komedi, ndërsa është paraqitur në shumë programe televizive dhe në radio, sidomos në BBC Radio 4, përcjell Gazeta Express. Hardy ishte gjithashtu autor i tri librave të botuar ndërsa ka shkruar edhe kolumne për ES Magazine dhe The Guardian.

Publicistja e tij ka bërë të ditur lajmin, duke thënë se ai ka ndërruar jetë të premten ndërsa gruaja dhe vajza ishin pranë tij.

© ZHURNAL 01.02.2019, 11:57 | E.D. | 1,832 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm