Zyrtare: Paul Scholes trajner i ri i ...
sport
Zyrtare: Paul Scholes trajner i ri i ...

Zyrtare: Paul Scholes trajner i ri i ...

Ish-futbollisti anglez ka vendosur të nisë një profesion të ri.

Paul Shcoles nis karrierën e tij si trajner. Ish-mesfushori legjendar i Manchester United, do të marrë drejtimin e Oldham Athletic, ekip, i cili bënë gara në League Two, ose ligën e katërt angleze.

44-vjeçari do të zëvendësojë Pete Wilde, teksa ekipi i tij më i ri pozicionohet i 14-ti në renditjen e kampionatit, transmeton KosovaPress.

Tashmë, pas Steven Gerrard, Frank Lampard, Patrick Vieira, apo Thierry Henry, një tjetër legjendë që ka shkëlqyer në Premier Ligë si lojtar, do të provojë karrierën në rolin e trajnerit.

© ZHURNAL 11.02.2019, 15:59 | Z.H. | 1,746 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut