Alarm te Real Madrid, lojtari i momentit në rrezik për sfidën e Champions-it
sport
Alarm te Real Madrid, lojtari i momentit në rrezik për sfidën e Champions-it

Alarm te Real Madrid, lojtari i momentit në rrezik për sfidën e Champions-it

Karim Benzema është stërvitur vetëm në palestër ditën e sotme, pasi ka shfaqur probleme në qafë. Një pjesë tepër delikate, që nuk dihet se si mund të shkojë, duke qenë se janë vetëm dy ditë larg përballjes me Ajax, për Champions League.Sulmuesi francez është lojtari i dytë më i përdorur nga trajneri Santiago Solari, dhe është ndër lojtarët më në formë për momentin te Real Madrid.

 

Deri tani, Benzema ka shënuar 18 gola, më i miri i të gjithë skuadrës. Ndërsa ka luajtur plot 1827 minuta, 81% të totalit të minutave të zhvilluara deri tani.Mungesa e tij do të ishte një humbje e madhe për Solarin, i cili duhet të bëjë mirë llogaritë për majën e sulmit në ndeshjen kundër Ajax në Holandë. Ndërkohë, është e sigurt mungesa e Marcos Llorente dhe e Isco, të dy të dëmtuar./Telesport/

© ZHURNAL 11.02.2019, 15:58 | Z.H. | 1,626 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut