Vaji i farave të lirit bën mrekulli për shëndetin tuaj
medicina
Vaji i farave të lirit bën mrekulli për shëndetin tuaj

Vaji i farave të lirit bën mrekulli për shëndetin tuaj

Vlera e këtij vajit kushtëzohet nga përbërja e tij e pasur me acide yndyrore.

Ndoshta nuk keni dëgjuar shumë për përfitimet e këtij vaji dhe kjo mund të ndodh për shkak se nuk i keni kushtuar vëmendjen e duhur, transmeton portali arbresh.info Ky lloj vaji përdoret për mjekësi dhe kozmetikë.

Vaji i lirit duhet përdorur  çdo ditë, gjithë jetën.  Për shkak të sasisë së konsiderueshme të acidit yndyror omega 3, besohet se ky vaj është shumë më i pasur me vlera sesa ai i peshkut. Pra, për ata që nuk i pëlqejnë peshqit, ky vaj është një zbulim i vërtetë.

 

Të mirat që sjell ky vaj janë:

Humbje peshe

Për sëmundjet e zemrës,  përmison shëndetin dhe elasticitetin e enëve të gjakut

Për të qetësuar dhimbjet gjatë menstruacioneve dhe menopauzës.

Për lëkurë të pastër dhe pa rrudha.

Për të gjitha të mirat e listuara, farat e vajit të lirit mund t’i konsumoni me kos, ndërsa vajin e farave të lirit mund ta shtoni në sallatë.

© ZHURNAL 11.02.2019, 14:53 | L.E. | 2,624 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm