Xiaomi do të lërë gjurmë këtë vit me kamerat e smartfonëve
teknologji
Xiaomi do të lërë gjurmë këtë vit me kamerat e smartfonëve

Xiaomi do të lërë gjurmë këtë vit me kamerat e smartfonëve

Xiaomi ka përmirësuar performancën e fotografive vitin e kaluar në mënyrë të ndjeshme. Një pjesë e këtij suksesi i dedikohet edhe departamentit të kamerave themeluar nga Xiaomi vitin e kaluar. Kompania vazhdon të kërkojë dhe zhvillojë funksione të reja si dhe të përmirësojë përpunimin e fotove.

Ditën e Nëne CEO i Xiaomi Lei Jun tha në Weibo se pret që cilësia e fotove të përmirësohet ndjeshëm ndërsa departamenti i kamerave do të avancojë me teknika reja.

Në postimin e tij Lei Jun citoi disa arritje të Xiaomi në departamentin e kamerave. Xiaomi Mi Mix 3 mori 103 pikë nga DxOMark për performancën e kamera, më tepër sesa iPhone XR, Pixel 3, Galaxy S9 Plus dhe OnePlus 6T.

Disa veçori si modaliteti i natës apo “slow-motion” me 960fps përmirësuan eksperiencën e fotografisë në Mix 3.

Lei Jun premton eksperiencë më të mirë të fotografisë edhe në smartfonët e rangut të mesëm.

Muajin e kaluar Xiaomi ndau Redmi si markë më vete për tu fokusuar tek smartfonët e rangut të mesëm. Telefoni Note 7 ishte i pari nën markën “Redmi by Xiaomi.” Një prej tipareve kryesore të telefonit është kamera 48-emgapiksel.

Për 2019 presim debutimin e Mi 9, një smartfon flagship i cili do të sjellë disa funksione të avancuara të kamerës. /PCWorld Albanian

© ZHURNAL 11.02.2019, 14:14 | L.E. | 1,196 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut