Paolo Scaroni: Kemi dy objektiva per te arritur, ate sportiv dhe ate ekonomik!
sport
Paolo Scaroni: Kemi dy objektiva per te arritur, ate sportiv dhe ate ekonomik!

Paolo Scaroni: Kemi dy objektiva per te arritur, ate sportiv dhe ate ekonomik!

Ne nje interviste sot per gazeten Il Sole 24 Ore Paolo Scaroni President i Milan ka folur per situaten ne klubin kuqezi.

 

Kemi nje Administrator si Gazidis i cili ka nje eksperience nderkombetare me Arsenal si dhe dhe zv President ne Major Soccer League ne Amerike qe merret me anen ekonomike te klubit, si dhe Leonardo me Maldini te cilet merren me anen sportive. Detyrat i kemi te ndara shume mire kush merret me objektivat sportiv dhe ate ekonomik.

 

Ne fund te sezonit do te shikojm rezultatet ate sportiv dhe ekonomik, jane dy objektiva te rendesishme per ne.

 

Futbolli ka ndryshuar shume, kur nje tifoz me kerkon ‘pse nuk e bleni kete lojtar’ i mundohem ti shpjegoj Fair Play Financiar por nje tifoz e ka te veshtire ta kuptoje ate. Ky eshte futbolli modern dhe ne duhet te pershtatemi me kete realitet.. eshte shprehur Paolo Scaroni Presidenti AC Milan!

© ZHURNAL 11.02.2019, 12:09 | Z.H. | 1,229 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm