Halil Kastrati i dhuron banesë shkupjanit i cili që 5 vite qëndron i palëvizshëm në spital
maqedonia
Halil Kastrati i dhuron banesë shkupjanit i cili që 5 vite qëndron i palëvizshëm në spital

Halil Kastrati i dhuron banesë shkupjanit i cili që 5 vite qëndron i palëvizshëm në spital

Shkup, 11 shkurt - Hoxha dhe humanisti i mirënjohur Halil Kastrati, sot i ka dhuruar çelësat e një baneseje të re, shkupjanit Enver Saliji, informon Zhurnal.

Enveri qe pesë vite nuk ka qenë në shtëpi por në spital, është shumë i sëmurë, me plagë të hapura dhe i palëvizshëm. Ai gjithashtu të sëmurë ka dhe nënën e tij e cila nuk është në gjendje as të vizitojë djalin e saj.

Kastrati nëpërmjet një statusi në FB tregon se Enveri ka buzëqeshur dhe është ndjerë i lumtur kur i treguan se i kanë blerë banesë.

Për më tepër lexoni njoftimin e plotë të hoxhë Kastratit:

 

© ZHURNAL 11.02.2019, 12:43 | Z.H. | 10,364 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm