“27 prilli”, mbrojtja kërkon pafajësinë e Qosetos
maqedonia
“27 prilli”, mbrojtja kërkon pafajësinë e Qosetos

“27 prilli”, mbrojtja kërkon pafajësinë e Qosetos

Shkup, 11 shkurt - Ne fjalën përfundimtare, për të akuzuarin Gorançe Angellovski, avokati i tij Dragan Peshevski tha se i ashtuquajturi Qoseto nuk i ka shpërndarë maskat për 68 personat, të cilët kanë hyrë më 27 prill dhunshëm në Kuvend. Nga pala mbrojtëse e Qosetos, para gjykatës gjithashtu thanë se i akuzuari nuk ka hyrë as në sallën e Press konferencave e as nuk i ka marr Hard disqet për t’i shlyer gjurmët nga kamerat e sigurisë së Kuvendit.

Avokati kërkon të shpallet i pafajshëm në akuzën e prokurorisë për terrorizëm dhe cenim të rendit kushtetues e sigurisë kombëtare. Sipas kësaj akuze, nëse Qoseto shpallet fajtor, mund të dënohet së paku me 10 vjet burg. Në Gjykatën Penale vazhdon seanca, duke dhënë fjalën përfundimtare avokati për të akuzuarin tjetër Igor Jug.

© ZHURNAL 11.02.2019, 11:55 | Xh.I. | 1,234 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm