Policia në Brazil përplaset me bandat e drogës, 13 të vrarë
bota
Policia në Brazil përplaset me bandat e drogës, 13 të vrarë

Policia në Brazil përplaset me bandat e drogës, 13 të vrarë

13 persona kanë humbur jetën si pasojë e një përplasje me armë zjarri me policinë braziliane në getot e Santa Teresës në Rio de Janeiro. Personat e vrarë nga autoritetet dyshohen të jenë pjesë e bandave të qytetit.

Konfrontimi mes tyre nisi fill pas kontrollit të forcave braziliane në zonën ku mendohej se të dyshuarit strehoheshin. Sipas zëdhënësit të policisë Kolonel Mauros, trafikantët e vrarë qëlluan ndaj policisë me artileri të rëndë por asnjë polic nuk u lëndua.

Gjatë operacionit u sekuestruan drogë, pushkë, armë dhe municione.

© ZHURNAL 11.02.2019, 11:24 | Xh.I. | 1,032 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm