Vaj ulliri, vezë dhe avokado për flokë me shkëlqim
medicina
Vaj ulliri, vezë dhe avokado për flokë me shkëlqim

Vaj ulliri, vezë dhe avokado për flokë me shkëlqim

Nëse floku juaj duket pa jetë, atëherë duhet të shfrytëzoni fuqinë e vezës dhe vajit të ullirit me avokado.

Merrni një gjysmë të avokados dhe hidheni në mikser. Përziejeni mirë deri sa masa të jetë krejtësisht e butë dhe kremoze.

Shtoni një vezë dhe një lugë çaji me vaj ulliri.

Përziejeni sërish dhe më pas maskën hidheni në një enë tjetër.

Lajeni flokun me shampoo pa sulfat e cila do të pastrojë në thellësi skalpin nga papastërtitë, vajrat, zbokthi dhe qelizat e vdekura.

Vendoseni maskën në lëkurën e kokës dhe zbrisni poshtë në të gjithë gjatësinë e tij.

Pasi të keni lyer të gjithë flokun mblidheni atë dhe mbajeni maskën për pesë minuta.

Shpërlajeni mirë me ujë dhe thani flokët me peshqir, por jo me tharëse.

© ZHURNAL 11.02.2019, 10:44 | L.E. | 545 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."