Xhaferi, për vizitë zyrtare në Slloveni
maqedonia
Xhaferi, për vizitë zyrtare në Slloveni

Xhaferi, për vizitë zyrtare në Slloveni

Shkup, 11 shkurt - Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Në përbërje të Delegacionit janë edhe anëtarët e Grupit parlamentar për bashkëpunim me Kuvendin Shtetëror të Republikës së Sllovenisë, Frosina Tashevska Remenski, nënkryetare dhe anëtare e Grupit për bashkëpunim, Nada Cipusheva, kryetare e Grupit për bashkëpunim dhe Shpresa Hadri, po ashtu anëtare e Grupit për bashkëpunim.

Në kuadër të vizitës kreu i Kuvendit Xhaferi do të takohet me Kryetarin e Kuvendit Shtetëror të Republikës së Sllovenisë, Dejan Zhidan, me Presidentin e Republikës së Sllovenisë dhe Kryetarin e Qeverisë së Republikës së Sllovenisë.

Përveç kësaj, do të takohet me anëtarët e Komitetit për Politikë të Jashtme, Komitetit për Çështje të BE-së, Komitetit të Mbrojtjes, Grupit të miqësisë me Republikën e Maqedonisë dhe me ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Sllovenisë.

Në Programin për vizitë është paraparë edhe fjalim para deputetëve të Kuvendit Shtetëror dhe takim me koordinatorët e grupeve parlamentare.

© ZHURNAL 11.02.2019, 10:43 | Xh.I. | 1,828 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm