Shfletuesi Chrome do të mbrojë shikimin tuaj falë këtij ndryshimi
teknologji
Shfletuesi Chrome do të mbrojë shikimin tuaj falë këtij ndryshimi

Shfletuesi Chrome do të mbrojë shikimin tuaj falë këtij ndryshimi

Google ka nisur testimet me një temë të errët të shfletuesit Chrome. 9to5Google raportoi se tema po testohet në macOS dhe Windows 10 pjesë e versioneve Canary të Chrome.

Shfletuesit do të zgjedhë automatikisht implementimin e temës së errët apo të bardhë në varësi të konfigurimit të sistemit në macOS dhe Windows.

Nuk është e qartë sesi Google do të aplikohet tema e errët. Por nëse implementohet Chrome do të ketë ngjyrën zezë së ngjyrën kryesore e aplikuar tek kornizat, menutë dhe tabet.

Është e mundur që tema të debutojë më Chrome 74 versioni i cili mbërrin në muajin Prill. Aktualisht ndërtimet Canary janë në versionin 74 por jo gjithnjë funksionet e testuara në këtë kanal mbërrijnë tek ai stabil.

Gjithsesi është një ndryshim i mirëpritur dhe vjen pak javë përpara se Microsoft të testojë versionin Chromium të shfletuesit Edge.

Microsoft do të bëjë ndryshime të shumta tek kodi i Chrome për ta përshtatur sa më mirë me Windows-in. /PCWorld Albanian

© ZHURNAL 11.02.2019, 10:41 | L.E. | 974 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm