BMW 4 Series me tavan të hapur, shfaqet duke u testuar në mot të ftohtë (Foto)
auto
BMW 4 Series me tavan të hapur, shfaqet duke u testuar në mot të ftohtë (Foto)

BMW 4 Series me tavan të hapur, shfaqet duke u testuar në mot të ftohtë (Foto)

Modeli me mundësi të hapjes së pjesës së sipërme, ka pasur një tavan të butë

Bora dhe të ftohtit, nuk duket si ambienti i përkryer për një makinë me tavan me mundësi të hapjes, por duket se kjo nuk i sjellë problem prodhuesit BMW, që po sigurohet se 4 Series i ri, të mbijetojë në çdo situatë, transmeton Telegrafi.Spiunët që merren me makinat e reja, e kanë parë pikërisht këtë veturë të re, teksa testohej në shtigje të mbuluara me borë, ndërsa kishte shtresa të mëdha kamuflazhi.

Për herë të parë, shihet se është larguar mbulesa e fortë metalike dhe është zëvendësuar, me pëlhurat moderne që po praktikohen së fundmi. Kamuflazhi ndalon të vërehen detajet, por duket se makina është pak më e vogël, gjë që do t’ja reduktonte peshën.

Grilli i është i ngjashëm me atë të Z4, që ka dalë të jetë i suksesshëm, në rritjen e aerodinamikës dhe reduktimit të peshës.

Sipas pamjeve nga afër, enterieri i BMW 4 Series, ngjante shumë më atë të 3 Series dhe modelit të ri Z4. 

© ZHURNAL 11.02.2019, 10:29 | L.E. | 284 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm