Helmim masiv nga alkooli i falsifikuar, 104 të vdekur
bota
Helmim masiv nga alkooli i falsifikuar, 104 të vdekur

Helmim masiv nga alkooli i falsifikuar, 104 të vdekur

Një total prej 104 personash kanë humbur jetën në Udar Pradesh dhe Uttarakh, në Indinë veriore, pas konsumimit të alkoolit të falsifikuar, raportuan mediat lokale.

Më shumë se 50 vetë vdiqën në periferi të Saharanpur në Utah Pradesh dhe 18 të tjerë vdiqën në Kolegjin Mjekësor Meerut, sipas agjencisë së lajmeve IANS.

Në Haridwar dhe Utahahad janë raportuar 32 vdekje.

Sipas zyrtarëve indianë, të paktën 200 njerëz janë arrestuar deri më tani për helmimet masive nga falsifikimi  i alkoolit.

Ndërkohë më shumë se 10,000 litra  pije të dyshuara janë konfiskuar.

Qeveria e Utah Pradesh ka urdhëruar një hetim të gjerë në këtë rast.

© ZHURNAL 10.02.2019, 22:59 | T.E. | 8,252 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm