Tërmet i fuqishëm godet Iranin
bota
Tërmet i fuqishëm godet Iranin

Tërmet i fuqishëm godet Iranin

Agjencia iraniane Mehr tha se provinca jugperëndimore e Kuzestanit është goditur sot nga një tërmet me magnitudë 4.8, dhe mediat e rajonit raportojnë se tërmeti ishte më i fortë dhe ishte ndjerë në vendet përreth.

 

Qendra Sizmologjike e Institutit Gjeofizik të Universitetit të Teheranit njoftoi se tërmeti tronditi qytetin e Izeh rreth një orë pas mesnatës sipas kohës lokale dhe epiqendra ishte në një thellësi prej 15 kilometrash.

Agjencia iraniane deklaron se nuk ka të dhëna për dëmet apo viktimat e deritanishme.

Gazeta e Emirateve të Bashkuara Arabe ‘Khaleej Times’, njoftoi se tërmeti është hetuar edhe në pjesët veriore të këtij vendi.

Ndërsa, gazeta izraelite “Jerusalem Post” raporton se nuk ka njoftime për lëndime apo dëmtime.

© ZHURNAL 10.02.2019, 17:43 | T.E. | 1,464 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm