Vajza nga Dobratini i Podujevës, ftohet të luajë në filmat e Hollywood-it (Foto)
kulture
Vajza nga Dobratini i Podujevës, ftohet të luajë në filmat e Hollywood-it (Foto)

Vajza nga Dobratini i Podujevës, ftohet të luajë në filmat e Hollywood-it (Foto)

Edona Hamza nga fshati Dobratin i Komunës së Podujevës, është përzgjedhur si aktore nga një agjent i Hollywood-it.

Edona, prej kohësh jeton në Kanada dhe ajo tashmë është në prag të jetë njëra ndër fytyrat e kinomatografisë Holliwoodiane.

Se ajo është përzgjedhur nga një agjent i Hollywood-it, i cili do ia menaxhojë karrierën e saj, e kanë bërë të ditur të afërmit e Edonës, përmes një postimi në Facebook.

“Pas një jave të gjatë trajnimi dhe audicioni, ne jemi krenar të njoftojmë se vajza jonë Edona Hamza u përzgjodh nga një agjent i Hollivudit nga departamenti i të rinjve të CTG. Ky agjent do ta përfaqësojë atë në karrierën e saj të re dhe emocionuese në moshë kaq të re në aktrim. Ne jemi shumë krenarë me aktoren tonë Edona. Udhëtimi i Edonës që sapo ka filluar nuk mund të presë për të parë se çfarë ka përpara për të. Duaje vajzën”, kanë shkruar të afërmit e saj, duke i bashkëngjitur edhe foton e mëposhtme:

© ZHURNAL 07.01.2019, 13:09 | E.D. | 2,069 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."