Ankohen qytetarët mbi "skandalin" me peleta në Ministrinë e Ekonomisë
maqedonia
Ankohen qytetarët mbi "skandalin" me peleta në Ministrinë e Ekonomisë

Ankohen qytetarët mbi "skandalin" me peleta në Ministrinë e Ekonomisë

Shkup, 5 janar – Pas publikimit të skandalit me subvencionet për peleta nga ana e Ministrisë së ekonomisë, skandal ky i trajtuar më parë nga Agjencia e lajmeve Zhurnal si dhe listat e publikuara me emrat e fituesve nga ana e qytetarëve tek portal Burevesnik nga gazetari kontravers Zoran Bozhinovski.

Qytetarët nga mbrëmë kanë vërshuar me komentet e tyre për të shprehur ankesat pasiqë deri më tani nuk kanë pasur edhe ku të ankohen, e sipas komentuesve dokumentacioni i tyre nuk është hapur aspak e për të tërhequr dokumentacionin e aplikimit sipas tyre është procedurë.

“Thirrja publike ka dal më 26.11, të njejtën ditë unë kam dorëzuar dokumentacionin dhe nuk jam fitues, letra nuk është hapur aspak, dua që të tërheq të njejtën, tregojnë se është procedurë edhe ajo, po bëhet një mizerje e madhe dhe një kriminalitet shumë i rëndë”, kështu komenton një qytetarë i përkatësisë maqedonase i cili edhe pse ka aplikuar në kohë nuk ka qenë përfitues.

Megjithatë, Agjencia e lajmeve Zhurnal disa herë ka bërë thirrje dhe vazhdon të bëj të njejtën duke ftuar kështu organet kompetente që të hetojnë ‘skandalin’ në fjalë për të zbuluar se kush në fakt me të vërtetë është i përfshirë në këtë krim dhe padrejtësi që u bëhet qytetarëve.

© ZHURNAL 05.01.2019, 12:34 | T.E. | 8,198 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut